Нотаріус

Фоміна Олена Анатоліївна

Довіреність на авто

Довіреність на авто

Довіреність на автомобіль дозволяє законному власнику автомобіля передати іншій людині (довіреній особі) право необмеженого використання автомобіля або право на обмежені дії, наприклад, лише на керування автомобілем.

Генеральна довіреність

Генеральна довіреність на авто – юридичний інструмент, який використовується в Україні не тільки як засіб передати повноваження на використання автомобіля, але і як можливість переоформити авто на іншу людину без оформлення договору купівлі-продажу (продаж авто за довіреністю).

Документи

Для оформлення довіреності на авто знадобляться наступні документи:

  • паспорт власника автомобіля;
  • ідентифікаційний код власника автомобіля;
  • свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний паспорт на авто).

Для оформлення оформлення деяких довіреностей, наприклад, на перегін авто, покупку автомобіля та деяких інших видів довіреностей, нотаріусу потрібно надати тільки паспорт та код довірителя.

При оформленні будь-якого з видів довіреностей на транспортний засіб дані про довірену особу господар машини може надати самостійно. Іншими словами, присутність довіреної особи не обов’язкова.

Зразок генеральної довіреності

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF.

Відповіді на найчастіші питання:

Юридичного терміну «генеральна довіреність» не існує, але історично склалося, що звичайна довіреність передбачає обмежений спектр повноважень (наприклад тільки на керування автомобілем), а генеральна, на широкий спектр (управління, купівлю, продаж, виїзд авто за кордон, перегін, розмитнення… і т.д.).

Потрібно, щоб власник автомобіля оформив нову довіреність.

По-перше, довіреність не подовжується, тому що при її оформленні вказується термін, на який вона видана, а процедура подовження не передбачена законодавством. По-друге, нотаріус посвідчує підпис власника автомобіля, відповідно, якщо господар не поставить підпис на новій довіреності, то й посвідчувати нічого. Таким чином, без підпису господаря авто посвідчити довіреність неможливо.

Потрібно розуміти, що довіреність не передає право власності, а лише надає право користуватися автомобілем у межах тих повноважень, які зазначені в довіреності. У разі смерті власника вступають у права його родичі або ті особи, на кого власник залишив заповіт. Таким чином, у разі смерті власника автомобіля слід звертатися до його спадкоємців.

Будь-яка купівля майна оформляється договором купівлі-продажу. Довіреність не є документом, який може замінити договір купівлі-продажу. Так звана “покупка авто за довіреністю” є не більш ніж засобом уникнути оформлення договору купівлі-продажу, але юридично не дозволяє покупцеві стати власником автомобіля.

Замовити довіреність онлайн

Зв'яжіться з нами, щоб замовити послугу нотаріуса
або отримати консультацію

нотаріус працює щоденно, без вихідних, включаючи суботу та неділю

Юридична консультація

Безкоштовна консультація щодо вчинення нотаріальніх дій.

Нотаріальні дії та послуги без вихідних

Вчинення нотаріальних дій за погодженням у будь-який час.

Дистанційна підтримка

Вільно звертайтеся до нотаріуса навіть після отримання послуги.

Розташування нотаріуса

Контакти нотаріуса

03150, Київ, вул. Предславинська, 31/11

Печерський район
Голосіївський район
Метро “Палац Україна”

Графік роботи нотаріуса

Понеділок: 08:00-21:00
Вівторок: 08:00-21:00
Середа: 08:00-21:00
Четвер: 08:00-21:00
П’ятниця: 08:00-21:00
Субота: 12:00-17:00
Неділя: 12:00-17:00