Нотаріус

Фоміна Олена Анатоліївна

Договір дарування, дарча нерухомості

Договір дарування

Договір дарування – це документ, що визначає передачу права власності від дарувальника до одержувача без будь-якої оплати або обміну. Передача нерухомості від дарувальника до обдаровуваного може бути здійснена негайно або в певний момент у майбутньому, з певними умовами. Крім того, дарувальник зобов’язується передати актив безоплатно. Дарувати можна лише те, що перебуває у власності, а не в оренді. Договір дарування укладається у письмовій формі і засвідчується нотаріусом.

Умови дарування

Дарування квартири або її частини відбувається залежно від форми власності. Якщо нерухомість перебуває у спільній власності і частки окремих власників визначені, ви можете подарувати частину без згоди інших власників. Але якщо нерухомість перебуває у спільній власності, але точні частки власників не встановлені, тоді для передачі частини в якості дарунка буде потрібна згода всіх інших власників.
Якщо квартира перебуває у спільній власності подружжя, тоді для її передачі потрібна згода одного з подружжя.

Нотаріальне посвідчення

Договір дарування має бути посвідчений нотаріусом і дійсний лише тоді, коли дарувальник або обдаровуваний або майно, що дарується, зареєстровані в одному місті.
Отже, якщо договір передбачає дарування квартири, будинку або іншої нерухомості коли одна зі сторін прописана в Києві або сама нерухомість знаходиться в Києві, то угода може відбутися в Києві.

Податки

Не потрібно сплачувати податок, якщо ви даруєте подарунок близьким членам сім’ї. До них відносяться діти, батьки і подружжя, а також брати і сестри, онуки, бабусі і дідусі. Оцінка нерухомості не є обов’язковою перед оформленням транзакції.

Відповіді на найчастіші питання:

Для того, щоб зареєструвати договір дарування квартири, вам необхідно надати паспорт, ідентифікаційний номер платника податків (ІПН) та документи на нерухомість. Крім того, необхідна письмова згода вашого партнера та докази родинних зв’язків між дарувальником та обдаровуваним.

Якщо кілька людей володіють квартирою спільно, вони можуть звернутися до нотаріуса, щоб закріпити угоду про те, яка частка належить кожному з них.

Можна скласти угоду, яка передбачатиме, що обдаровуваний вживатиме всіх необхідних заходів щодо осіб, які прописані в подарованій квартирі.

Дарчу на квартиру можна отримати через нотаріуса. Особа, яка дарує, повинна бути власником нерухомості. Ви можете звернутися до нотаріуса, який знаходиться або за місцем проживання дарувальника, або за місцем розташування квартири. При собі потрібно мати паспорт, ІПН та відповідні документи на квартиру.

Вартість дарчої на нерухомість

Загальна сума дарчої залежить від того які люди, які беруть участь у цій дії. Нерухомість можна дарувати членам сім’ї, знайомим або стороннім людям. Залежно від того, до якої категорії належить одержувач нерухомості, потрібно буде сплатити різні податки і збори. Щоб дізнатися вартість:

Зв'яжіться з нами, щоб замовити послугу нотаріуса
або отримати консультацію

нотаріус працює щоденно, без вихідних, включаючи суботу та неділю

Юридична консультація

Безкоштовна консультація щодо вчинення нотаріальніх дій.

Нотаріальні дії та послуги без вихідних

Вчинення нотаріальних дій за погодженням у будь-який час.

Дистанційна підтримка

Вільно звертайтеся до нотаріуса навіть після отримання послуги.

Розташування нотаріуса

Контакти нотаріуса

03150, Київ, вул. Предславинська, 31/11

Печерський район
Голосіївський район
Метро “Палац Україна”

Графік роботи нотаріуса

Понеділок: 08:00-21:00
Вівторок: 08:00-21:00
Середа: 08:00-21:00
Четвер: 08:00-21:00
П’ятниця: 08:00-21:00
Субота: 12:00-17:00
Неділя: 12:00-17:00